Хоукс се събират от 30 точки надолу, за да зашеметят водещите в НБА Селтикс със 120-118
AP News | 2024-03-26 | 04:33:19

АТЛАНТА (AP) — Де'Андре Хънтър вкара 24 точки, включително победна тройка с 9,2 секунди оставащи Атланта Хоукс се събраха от пасив от 30 точки в понеделник вечерта за зашеметяващата победа със 120-118 над водещия в НБА Бостън Селтикс.

Селтикс спечелиха 20 от 22 и донесоха серия от 9 победи в Щат Farm Arena — серия, която със сигурност не изглеждаше застрашена, когато тройката на Ал Хорфорд изведе Бостън с 68-28 с малко под 4 1/2 минути до края на първото полувреме.

Но Хоукс, които се придържаха към последното място за игра на Изток и един от най-разочароващите отбори в лигата, започнаха завръщане от нищото с гарда на All-Star Trae Young и трима други ключови играчи, отстранени от наранявания.

Деджунте Мъри изведе Хоукс напред, за да останат на 117-116 при обратно подреждане с минута преди края. Джейлън Браун пропусна отчаяно 3 с изтичането на часовника за удар, а Хънтър запечата нещата в другия край с огромна асистенция на Клинт Капела.

След като Мъри пропусна скок, Капела грабна офанзивен рикошет и забеляза Хънтър съвсем сам на върха на ключа. Въпреки че часовникът за удари беше изключен и Хънтър можеше да принуди Селтикс да направят фаул, той хвърли открит поглед от 26 фута.

Нищо друго освен мрежа.

Селтикс успяха да постигнат още един кош след отскок в атака, но Хоукс изчерпаха последните 1,5 секунди, за да постигнат най-невероятната си победа за сезона срещу отбор, който влезе в вечерта 25 1/2 мача пред тях в класирането на Източната конференция.

Завръщането на Атланта започна с поредица от 9-0 до края на първото полувреме, което намали дефицита до 74-56, когато отборите се отправиха към съблекалнята.

Инерцията се пренесе и в третата четвърт , който започна с Атланта, който измъкна 19 от следващите 23 точки, за да намали разликата до 78-75.

След като Селтикс флиртуваха няколко пъти с отдръпване отново, Хоукс най-накрая спечелиха първата си преднина за вечерта когато малко използваният Уесли Матюс събори 3, за да направи резултата 97-96 с оставащи 9:42.

Богдан Богданович имаше 22 точки, а Мъри се включи с 19, но няколко играчи, които обикновено са заровени дълбоко на пейката, наистина носеха Хоукс.

Вит Крейчи имаше 16 точки, включително 3 - показалка, която го накара да свие рамене към съотборниците си, сякаш не можеше да повярва какво се случва. Бруно Фернандо имаше 13 точки, а Матюс свали две ключови тройки.

Селтикс загубиха въпреки 37 точки от Джейсън Тейтъм. Браун добави 24.

С много фенове в зелено, които ги аплодираха в Атланта, Селтикс удвоиха домакинския отбор през първата четвърт, като стигнаха до преднина от 44-22.

Бостън направи 16 от 24 удара в началния период, включително 5 от 7 отвъд дъгата за 3 точки, в допълнение към 7 от 7 удара на фаул линията.

Тейтъм завърши полувремето с 23 точки, четири борби, четири асистенции, две отнети топки и блокиран удар.

Селтикс: Със странна странност от графика, Бостън ще получи удължен престой в Атланта, преди същите отбори да се срещнат отново в четвъртък.

Хоукс: Атланта има още един домакински мач срещу Портланд Трейл Блейзърс в сряда, притиснат между двете си състезания срещу Селтикс.